دانلود تحقیق در رابطه با دسترسی موبایلی به داده های سلامت

دانلود تحقیق در رابطه با دسترسی موبایلی به داده های سلامت

در حقیقت می توان گفت ، دسترسی سریع به داده های سلامت منجر به بهبود خدمات بهداشتی درمانی ، کیفیت زندگی و کمک به طول عمر با درمان به موقع در شرایط اضطراری پزشکی می شود. سیستم های سلامت الکترونیکی قابل دسترس در هر مکان و در هر زمان نقش مهمی را در زندگی روزمره ما ایفا می کنند. خدمات پشتیبانی با استفاده از ابزارهای موبایلی از جمله مراقبت در منزل و پایش از راه دور، این امکان را برای بیماران فراهم می سازد که سبک زندگی خود را حفظ نموده و به طور چشمگیری باعث کاهش اِشغال بیمارستان شده و حتی برای بیماران این امکان را فراهم می سازد که مراقبت های بیشتر از خود بیمارستان داشته باشند.

سیستم های بهداشتی درمانی الکترونیک به طور روز افزونی در حال رشد هستند ، میزان عظیمی از داده های شخصی برای اهداف پزشکی استفاده می شود، و افراد به این موضوع پی برده اند که آنها احتمالا کنترل اطلاعات شخصی خود را حتی با یکبار ورود به فضای مجازی از دست بدهند. مطابق با گزارشات وب سایت دولتی {۱} ، در دو سال اخير داده های سلامت حدود ۸ میلیون بیمار نشتی (مورد حمله قرار گرفته) داشته است.

به منظور حفظ داده های محرمانه پزشکی (یا محرمانگی داده های پزشکی) و محدود نمودن دسترسی (به این داده ها) دلایل زیادی وجود دارد که این دلایل می تواند به شرح ذیل باشد؛ کارفرما احتمال دارد فردی را که بیماری خاصی دارد اقدام به استخدام یا بکارگیری نکند. شرکت بیمه از ارائه بیمه ی عمر با پی بردن به موضوع بیماری فرد خودداری نماید و غیره را می توان نام برد. برخلاف اهمیت زیاد این موارد ، مسائل مربوط به حریم خصوصی هنوز به اندازه ی کافی در سطح فنی بررسی نشده و همچنین اغلب اوقات در حفظ داده های سلامت امن کوتاهی شده است.  به همین جهت، حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و نیاز به چالش های بیشتری دارد. بنابراین، توسعه پروتکل ها ، معماری ها ، و سیستم های تضمین حریم خصوصی و امنیت برای محافظت از اطلاعات حساس (مهم) و دیجیتالی شخصی یک ضرورت محسوب می شود.

برون سپاری ذخیره سازی داده ها ، کارها یا وظایف (واحد) محاسباتی  به شیوه های جدیدی در عصر رایانش ابری تبدیل شده است.  برای نمونه می توان به کنترل و ضبط درخواست های کلی شرکت (TC3) که درخواست راه کارهای مدیریتی برای وصول کننده های وجه مراقبت های سلامتی  از جمله وصول کننده های وجه مدیکر (بیمه درمانی) ، شرکت های بیمه ایی، شهرداری ها و طرح های سلامت کارفرمای خود بخود بیمه‌ شده‌  را فراهم می کند اشاره نمود.

TC3 با استفاده از بستر ابری EC2 آمازون برای پردازش اطلاعات مشتریان خود (ده ها میلیون درخواست روزانه) که حاوی اطلاعات مهم و حساس سلامت می باشد، استفاده می کند. برون سپاری محاسبات در بستر ابری سبب صرفه جویی در TC3 از بابت خرید و نگهداری سرور ها شده و این امکان را فراهم نموده است تا TC3 از تخصص آمازون برای پردازش و  تحلیل داده ها با ویژگی های سریع و کارآتر یا کارآمدتر استفاده کند. روش یا تکنیک شبکه سلامت همراه به کمک ابر پیشنهاد شده در این مقاله از قدرت یا توان ، قابلیت انعطاف پذیری ، راحتی ، و هزینه ی کارآی پارادایم برون سپاری محاسبات / داده های مبتنی بر ابر تبعیت می کند

در این مقاله ابر خصوصی پیشنهاد شده است که می تواند به عنوان یک سرویس ارائه شده به کاربران موبایلی در نظر گرفته شود. راه کارهای پیشنهاد شده در این مقاله بر پایه ی مدل سرویس ارائه شده مطابق با شکل ۱ پایه ریزی شده است. ارائه دهنده اجاره نرم‌افزار (SaaS) خدمات یا سرویس های ابر خصوصی را با استفاده از زیرساخت های ارائه دهندگان ابری (از جمله آمازون، گوگل) تامین یا فراهم می کند. کاربران موبایلی کارهای پردازشی داده ایی را با استفاده از ابر خصوصی برون سپاری می کنند که نتایج فرآیند پردازشی (داده ها) را در ابر عمومی ذخیره می کند. مدل سرویس به کمک ابر ، از پیاده سازی عملی مکانیزم های حریم خصوصی پشتیبانی می کند زیرا ذخیره سازی و محاسبات فشرده می تواند به ابر منتقل شود.

شامل ۴۱ صفحه فایل وورد

«جهت دانلود فایل، اینجا را کلیک نمایید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 43 = 52