دانلود تحقیق در رابطه با باورپذیری اطلاعات در شبکه ی اجتماعی توییتر

دانلود تحقیق در رابطه با باورپذیری اطلاعات در شبکه ی اجتماعی توییتر

توییتر یک شبکه ی اجتماعی و سرویس میکروبلاگ می باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا متنی با حداکثر ۱۴۰ کاراکتر که Tweet نامیده می‌شود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. این رسانه ی اجتماعی طیف وسیعی از کاربران را پوشش می دهد که ۴۶% این رسانه ی اجتماعی را کاربران موبایلی تشکیل می دهد. در این رسانه ی اجتماعی توییت ها را می توان به روش ارسال ایمیل یا پست الکترونیک ، پیام های متنی SMS و به طور مستقیم از طریق تلفن های هوشمند با استفاده از آرایه ای وسیع از سرویس های وب محور منتشر نمود. بنابراین ، رسانه اجتماعی توییتر انتشار لحظه ای (زمان واقعی) اطلاعات برای گروه عظیمی از کاربران را تسهیل می کند ، که این امر موجب ایجاد محیطی ایده ال در انتشار مستقیم اخبار فوری از منبع خبری و یا مکان جغرافیایی رویداد می شود.

برای نمونه ، در مواقع ضروری {۳۲} برخی از کاربران  یا اطلاعات را با استفاده از مشاهدات اول شخص یا با به ارمغان آوردن دانش مرتبط از منابع خارجی در رسانه ی اجتماعی توییتر تولید می کنند. در حالت کلی ، اطلاعات از منابع رسمی و معتبر  ، ارزشمند و فعال تلقی شده و منتشر می شود.  از این مجموعه اطلاعات، با ترکیب سایر کاربران ، تفسیر های ناشی از فرآیند پیوسته یا مداوم تولید می شود.

این فرآیند (continuous process) می تواند اطلاعات را به سرعت گردآوری ، فیلتر و منتشر نماید ، اما شاید قادر نباشد اطلاعات درست را اطلاعات نادرست تشخیص دهد. در حقیقت با توجه به مرجع {۱۹} می توان گفت که پس از زلزله ی ۲۰۱۰ در کشور شیلی ، زمانی که اطلاعات از منابع رسمی به ندرت منتشر می شد ، شایعات متعددی در توییتر در راستای افزایش حس آشفتگی و غیر امن بودن آن منطقه میان افراد ارسال و منتشر میشد. به هر حال با توجه به بررسی هایی صورت گرفته می توان گفت که اطلاعاتی که به وضوح نادرست بود خیلی بیشتر از اطلاعات درست مورد بررسی قرار می گرفت ، در نتیجه این امر نشان می دهد که شبکه ی اجتماعی به نوعی به نفع اطلاعات معتبر به نسبت شایعات عمل می کند.  

 

باور پذیری رسانه های اجتماعی

هدف از بررسی حاضر ، باورپذیری اطلاعاتی است که از طریق شبکه های رسانه اجتماعی منتشر می شود. با نگاهی به ۲۰ سال اخیر ، Fogg و Tseng {10} باورپذیری را به عنوان کیفیت درک شده  که از ابعاد مختلفی تشکیل یافته توصیف نموده اند. در بررسی حاضر از کلمه credibility به معنای باورپذیری استفاده می کنیم. در بررسی حاضر ابتدا از کاربران می خواهیم تا نشان دهند که آیا مجموعه ی مشخصی از پیام ها مرتبط با رویدادهای مهم یا قابل انتشار را در نظر دارند یا خیر. سپس ، برای آندسته از پیام هایی که به رویدادهای مهم و قابل انتشار مربوط می شوند، از سایر گروهای کاربری می خواهیم تا نشان دهند که آیا آنها پیام های با قابلیت انتشار و مهم را معتبر یا غیر معتبر می دانند یا خیر.

هدف اصلی این بررسی مشخص نمودن ارزیابی خودکار سطح باورپذیری محتوای ارسال شده در توییتر می باشد. فرضیه اصلی بررسی حاضر این است که نشانه های در دسترس در محیط رسانه های اجتماعی وجود دارد که کاربران را قادر می سازد تا باور پذیری اطلاعات را ارزیابی کنند. در این مقاله ، باور پذیری رسانه های اجتماعی را به عنوان جنبه ی باور پذیری اطلاعات تعریف نموده که تنها با استفاده از اطلاعات در دسترس در پلت فرم رسانه های اجتماعی می تواند مورد ارزیابی قرار گیرد.

شامل ۲۷صفحه فایل وورد

 

«جهت دانلود فایل، اینجا را کلیک نمایید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =