دانلودپروژه مالی ایران خودرو ۴۰ ص

دانلودپروژه مالی ایران خودرو ۴۰ ص

نام فایل : پروژه مالی ایران خودرو ۴۰ ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : ۴۱

حجم : ۱۵ مگابایت

فهرست
صفحه
تاريخچه تأسيس ايران خودرو
۱
شركت خودروسازان
۳
سيستم مالي شركت ايران خودرو
۷
اداره رسيدگي اسناد
۹
اداره حقوق و مزايا
۹
اداره حسابداري خريدهاي خارجي
۱۰
اداره حسابداري اموال
۱۰
حسن انجام كار
۱۵
اوراق بهادار جاري
۱۶
اداره پرداخت
۱۷
بودجه سفارش كار
۱۹
اداره كل فروش
۲۰
اداره كل حسادباري عمومي
۲۱
قراردادهاي ايران خودرو
۲۴
اداره اموال و پروژه ها
۲۶
نوشتن معين و تفصيل
۲۹
پيمانكاري پروژه هاي ايران خودرو
۳۴
نتيجه گيري
۳۹
تاريخچه تأسيس ايران خودرو
شركت سهامي عام كارخانجات صنعتي ايران خودرو با هدف انجام امور توليدي و صنعتي براي تاسيس كارخانجات اتوبوس سازي و ساختن قطعات و لوازم مختلف اتومبيل و توليد محصولاتي از اين قبيل در تاريخ ۲۷ مرداد ماه ۱۳۴۱ با سرمايه اوليه يك صد ميليون ريال و تعداد يكهزار سهم يك هزار ريالي به ثبت رسيد و از مهرماه ۱۳۴۲ عملاً فعاليت خود را با توليد اتوبوس آغاز كرد.
آمار توليد محصولات ايران خودرو از بدو تأسيس تا پايان سال ۱۳۷۶
بر اساس اساسنامه شركت كه در تاريخ ۱۸ آبانماه ۱۳۵۴ در مجمع عمومي فوق العاده به تصويب رسيد، سرمايه شركت از مبلغ دو هزار ميليون ريال برآورد شد كه اين مبلغ تا سال ۱۳۵۷ به بيش از ۱۳ ميليارد ريال افزايش يافت. به استناد صورت جلسه مجمع عمومي فوق العاده مورخ ۳۰/۳/۱۳۵۷ سرمايه شركت ايران خودرو از ۱۳ ميليارد و ۴۴۰ ميليون ريال به مبلغ ۱۵ ميليارد و ۶۸۰ ميليون ريال منقسم به ۱۵ ميليون و ۶۸۰ هزار ريال سهم يك هزار ريالي افزايش يافت.
ايران خودرو از اولين شركتهايي بود كه قانون گسترش مالكيت واحدهاي توليدي را به نحو كامل اجرا كرد و ۴۹ درصد سهام آن به كاركنان و مردم واگذار گرديد. اين شركت به موجب بند الف قانون حفاظت و توسعه صنايع ايران مصوب سهام ۱۶/۴/۱۳۵۸ ش.راي انقلاب اسلامي اعتبار نوع صنعت، ملي اعلام شد و به موجب مصوبه ۲۸/۲/۱۳۶۵ هيئت وزيران، سهام شركت از طرف دولت با نام سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران صادر شد و تحت پوشش اين سازمان با مديريت منتخب دولت به كار خود ادامه داد. شركت سهامي عام كارخانجات صنعتي ايران ناسيونال با مجوز صادره از سوي هيئت عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در تاريخ ۲۷/۲/۱۳۶۲ به نام شركت ايران خودرو «سهامي عام» تغيير نام يافت.
در تاريخ ۲۰/۱۱/۱۳۷۰ طبق مصوبه اي از سوي هيئت دولت اسامي و شرايط شركتهايي كه مي توانستند به بورس بروند تعيين شد و ايران خودرو اولين شركت خودروسازي بود كه توانست خود را با بازار بورس تطبيق دهد. بر اساس اعلام سازماني مالي در مرداد ماه سال ۱۳۷۲ سرمايه شركت بالغ بر ۵۷ ميليارد ريال و تعداد سهام ۵۷ ميليون سهم نيز بوده است و كل سهام متعلق به سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران است.
شركت خودروسازان:

«جهت دانلود فایل، اینجا را کلیک نمایید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 12 = 20