محاسبات اقتصادی و شرح فرآیند تولید بوتادین – مراحل طراحی با HYSYS و ASPEN و فایل نرم افزاری- فایل های P & ID

محاسبات اقتصادی و شرح فرآیند تولید بوتادین – مراحل طراحی با HYSYS و ASPEN و فایل نرم افزاری- فایل های P & ID

فرمت پروژه: word فایل های همراه: فایل نرم افزاری شبیه سازی انجام شده با HYSYS و ASPEN – نقشه های P  & ID  تعداد صفحات: 82 

در این پروژه محاسبات اقتصادی مربوط به امکان سنجی تولید بوتادین مورد بررسی قرار گرفته است.

ابتدا خواصی از بوتادین وکاربرد این ماده در لاستیک سازی روش های پلیمریزه کردن آن و همچنین اصلاح خواص قیر با استفاده از پلیمر بوتادین استایرن به طور مختصر توضیح داده شده است.

در بخش سوم ۴ روش تولید بوتادین، یعنی کراکینگ، تولید از اتانول ، تولید از بوتن و در آخر با استفاده از نرمال بوتان که روش مورد استفاده در PFD مورد استفاده بوده است شرح داده شده است.                                                  در بخش چهارم طراحی تمامی دستگاه های مورد استفاده بر اساس مشخصات جریان ها و همچنین به کمک اطلاعات به دست آمده از نمونه شبیه سازی شده در نرم افزار ASPEN انجام شده و پارامتر های لازم برای تعیین قیمت دستگاه ها به دست آمده است.

در بخش پنجم قیمت دستگاه ها بر اساس پارامتر های محاسبه شده در بخش ۴ و با استفاده از نمودار های کتاب پیترز تعیین شده است. محاسبات هزینه های سرمایه گذری (TCI) و هزینه های تولید (TPC) نیز انجام شده است که البته این یک طراحی مقدماتی است ولازم است قبل از راه اندازی ، طراحی نهایی انجان گیرد و قیمت ها و سود آوری بر اساس آن انجام گیرد.

در بخش ششم میزان سود خالص و ناخالص و در آمد و همچنین تناژ سربه سری محصول مورد نظر به دست آمده است. در ادامه در یک بازه زمانی ده ساله میزان هزینه های ثابت و متغیر ، استهلاک ،سود و در آمد ها محاسبه شده.  در پایان این بخش ۵ روش سود آوری طرح در دو حالت با توجه به اثرات زمانی پول بررسی شده که همه روش ها سود آوری طرح را تایید می کنند.

خلاصه ای از نتایج :

نرمال بوتان- نرمال متیل پیرولیدین    :   مواد اولیه 

بوتادین     :  محصول

ظرفیت واحد تولیدی (TCI)

کل هزینه ثابت (FCI)

سرمایه در گردش (WCI)

کل هزینه تولید (TPC)

نقطه سر به سری

سود خالص متوسط سالیانه

نرخ بازگشت سرمایه(ROI)

دوره بازگشت سرمایه(PBP)

بازگشت خالص یا اختلاف درآمد و هزینه (Net Return)

روش ارزش خالص فعلی NPW))

 

 

 

«جهت دانلود فایل، اینجا را کلیک نمایید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

80 − 79 =