پاورپوینت آماده; فصل چهارم بررسی هدفهای حسابداری مالی

پاورپوینت آماده; فصل چهارم بررسی هدفهای حسابداری مالی

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است

 

تعداد اسلاید : ۲۹ اسلاید

تئوری حسابداری ۱

فصل چهارم : بررسی هدفهای حسابداری مالی
مقدمه در اواخردهه۱۹۶۰ میلادی در اغلب تحقیقات و بیانیه های مرتبط با تئوری حسابداری موضوع استفاده کنندگان وهدفهای حسابداری مالی مطرح شد و این مسئله اهمیت روزافزونی یافت. نیازهای اطلاعاتی و هدفهای استفاده کنندگان در واقع حلقه ارتباطی تحقیقات و بیانیه هایی شد که توسط (۱) انجمن حسابداری آمریکا(AAA)‍‍. (2) انجمن حسابداران رسمی آمریکا(AICPA). (3) هیات اصول حسابداری(APB) و (۴) هیات استانداردهای حسابداری مالی (FASB) تدوین و منتشر گردید.

(۱)American Accounting Association : AAA
(2)American Institute of Certified Public Accountants : AICPA
(3) Accounting Principle Board : APB
(4) Financial Accounting Standard Board : FASB

گزارشهای تحقیقاتی و بیانیه های انتشار یافته درباره استفاده کنندگان و هدفهای حسابداری مالی شرحی از تئوری بنیانی حسابداری ۱۹۶۶ . AAA . ASOBAT))
ASOBAT=A Statement Of Basic Accounting Standard Board
مفاهیم و اصول بنیانی صورتهای مالی واحدهای انتفاعی (۱۹۷۰ . APB)
هدفهای صورتهای مالی (۱۹۷۳ . AICPA . Trueblood Report)
شرح تئوری حسابداری و پذیرش آن (۱۹۷۷ . AAA . SATTA)
SATTA=Statement of Theory and Theory Acceptance شرحی از تئوری بنیانی حسابداری (ASOBAT) در این شرح حسابداری چنین تعریف شده است
« فرایند تشخیص اندازه گیری و گزارش اطلاعات اقتصادی به نحوی که برای استفاده کنندگان از این اطلاعات امکان قضاوت و تصمیم گیری آگاهانه را فراهم آورد»
کمیته تدوین تئوری بنیانی حسابداری تئوری را به شرح زیر تعریف کرده است
« مجموعه پیوسته ای از اصول فرضی ادراکی و عملی که چارچوب و ماخذ کلی دانش مورد بررسی را تشکیل می دهد»
علیرغم اهمیت هدفهای حسابداری در تئوری بنیانی حسابداری ASOBAT این هدفها در ۴ سرفصل مطرح شده است
۱) تصمیم گیری در مورد استفاده از منابع محدود و تعیین هدفهای واحد انتفاعی تصمیم گیری معمولا با ارزیابی انتظار وقوع رویداد ها در آینده مرتبط است که آن را اصطلاحا توان پیش بینی predictive Ability می نامند بنابراین در رویکرد استفاده کنندگان مهمترین هدف حسابداری تامین و ارائه اطلاعات مفید برای تصمیم گیری است. نکته با اهمیتی که در این بیانیه ذکر شده این است که گزارشهای حسابداری به خودی خود پیش بینی نمی کند بلکه استفاده کنندگان با استفاده از اطلاعات منعکس در گزارشهای حسابداری اطلاعات ورودی مدلهای تصمیم گیری خود را بدست می آورند.۲) رهبری و کنترل منابع انسانی و فیزیکی واحد انتفاعی به نحوی اثر بخش این هدف به استفاده مدیریت از اطلاعات حسابداری اشاره دارد. در تئوری بنیانی حسابداری نیازهای اطلاعاتی مدیریت متفاوت از نیاز های اطلاعاتی گروههای برون سازمانی دیده شده است.۳) ایفای وظیفه مباشرت و ارائه گزارشهای مربوط به منابع اجرای سیستم مناسب حسابداری توسط یک شخص (مدیریت) برای وجوهی که توسط شخصی دیگر (سهامدار)در اختیار وی گذاشته شده است سابقه ای نسبتا طولانی دارد. در زمان حاضر این هدف گسترش یافته زیرا سرمایه گذاری از طریق تحصیل آسان سهام و یا فروش آ

«جهت دانلود فایل، اینجا را کلیک نمایید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 4